21 Ekim 2009

Barış'ın Nazar Boncuğu ve Çocuk KurabiyeleriErkek kardeşimin oğlu Barış'ın 1.yaş günü için hazırladığım kurabiyeleri herzamanki linzer kurabiye tarifim ile yaptım. Süsleme için fikir de sevgili Burçin'ciğimden...4 yorum:

RENKLİ KURABİYELER- ZÜLBİYE dedi ki...

Minik delikanlıya sağlıklı ve başarılı uzun bir ömür dilerim.
sevgiler,

ebruakin dedi ki...

Çok teşekkür ederiz Zülbiye Hanım. :)
Bizden de size kucak dolusu sevgiler...

Kaymaklı Kadayıf dedi ki...

Yine döktürmüşsünüz valla,sizin tarifle ilk denememi blogunuza koymuştunuz büyük bir incelik yapıp(o zaman benim bloğum yoktu:::)Royal icing kıvamını falan tutturuyorum sorun yok da,şeker hamuru denemek istiyorum ilk kez,internetten sipariş verip beyaz hazır alsam diyorum.Gerçi ben şeker hamuru tadından hiç hoşlanmıyorum,görüntüsü muhteşem o ayrı da.Kızın okuluna göndereceğim pazartesi,şeker hamurunu hazır alınca,açmak ve kesmek dışında ek birşey yapacak mıyım bir de dolapta ne kadar durur ki,hepsiyle birşey yapmam mümkün değil.Sevgiler.Sinem Güven

ebruakin dedi ki...

Çok teşekkürler Sinem Hanım.

Hazırladıklarınızı benimle paylaştığınız için de ayrıca teşekkürler. :)

Cevap için dilerim geç kalmamışımdır ama hazır satılan şeker hamurları hava almayan kaplarda oda sıcaklığında birkaç ay saklanabiliyor diye biliyorum. Hamuru aldığınız yerden bu konuda daha doğru bilgi alabilirsiniz mutlaka.
Ama buzdolabında saklamayı öneren duymadım hiç.

Şeker hamurunu kurabiyeye yapıştıracaksanız bal veya glikoz kullanmalısınız. Eğer üzerine süsleme yapacaksanız ve şeker hamurunu, şeker hamuruna yapıştırmanız gerekiyorsa, sadece yapışacak yüzeye sürmeye çok dikkat ederek, ince bir resim fırçası yardımıyla, su ile yapıştırabilirsiniz.

Sevgi ve saygılarımla...

14 Mart Pi Günü, Pi Kurabiyeleri

Geçen yıl bugün sevgili Ferhancığımın öğrencileri için yaptığımız pi kurabiyeleri... Pi Gününüz kutlu olsun!